Wrocław Wielbi za kratami 08.04.2017

Jestem tego pewien, nic nie odłączy nas, od miłości Twojej Panie!”

Jak pięknie wybrzmiały te słowa wyśpiewane 8 kwietnia podczas Wielbienia w Zakładzie Karnym przy. ul. Fiołkowej! Bardzo cieszymy się ze spotkania z osadzonymi tam Więźniami oraz z tego, że mogliśmy wspólnie uwielbiać Boga. Był to wyjątkowy czas. Poniżej kilka zdjęć autorstwa Piotra Gnyszki. 

Pierwsze chwile za kratami, gdy sala gimnastyczna w Zakładzie Karnym zaczęła się zapełniać, nie były łatwe. Jednak obecność Chrystusa podczas Adoracji, a następnie w Eucharystii przełamała uczucie lęku i niepewności, zrodzonych wobec zderzenia dwóch obcych sobie światów- zza dwóch stron krat.

Po wspólnej modlitwie z Więźniami zostaliśmy ugoszczeni kawą i pysznymi słodkościami, co stanowiło okazję do indywidualnych rozmów o trudach życia za kratami, tęsknocie za bliskimi oraz o sile jaką daje wiara.

Dziękujemy muzykom, którzy tak pięknie i z mocą wielbili Boga swoimi dźwiękami oraz wszystkim, którzy włączyli się w śpiew. Dziękujemy ks. Pawłowi Druszczowi za świadectwo wiary wyrażone podczas modlitwy uwielbienia i za słowo wygłoszone podczas homilii. Piotrowi Gnyszce dziękujemy za nagłośnienie oraz wspaniałe muzyczne opowieści saksofonowe, a Natalii Borcz za prowadzenie chóru i zespołu.

Dziękujemy również kapelanowi o. Robertowi Żukowskiemu OMI, który zadbał o wszystko od strony organizacyjnej i nie tylko.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony!

<Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. Ga 5,1>

Sobotnie Wielbienie w Zakładzie Karnym było zwieńczeniem Dnia Pokuty więźniów za grzechy własne i grzechy więziennictwa.

x